Jak zmotywować się do odchudzania? 5 sposobów na to, by się chciało

Marzysz o tym, by podczas wakacji lub ważnej dla siebie okazji móc pochwalić się szczupłą sylwetką i skórą bez cellulitu? Da się zrobić! Potrzebujesz jednak siły i wytrwałości. Zobacz, co zrobić, by Twoja motywacja do odchudzania była na wysokim poziomie! Przeczytaj a dowiesz się, jak zmotywować się do odchudzania.

Wizualizuj sukces

Wizja szczupłego siebie, ubranego w wymarzone ciuchy,, seksowne bikini lub strój sportowy, to doskonała motywacja do odchudzania! Kiedy tylko masz wolną chwilę, wyobrażaj sobie, jak będziesz wyglądać i czuć się, kiedy uda Ci się pozbyć zbędnych kilogramów.

Wypisz 10 powodów, dla których chcesz schudnąć

Motywacje do odchudzania dzielimy na wewnętrzne i zewnętrzne. Zewnętrzne wiążą się z oczekiwaniami społecznymi, zaś wewnętrzne – z tym, czego sami pragniemy. Zapisz więc na kartce powody, dla których chcesz przejść na dietę, a następnie powieś ją w widocznym miejscu. Możesz także ustawić sobie zdjęcie tych notatek jako tapetę na laptopie lub smartfonie.

Wyrzuć z lodówki niezdrowe jedzenie

Jeśli nie będziesz mieć dostępu do słodyczy, majonezu, tłustych mięs, to… nie będziesz miał możliwości, by po nie sięgnąć! Postaraj się więc usunąć z domu wszystko to, co jest niezdrowe i tuczące. Możesz także oddać te produkty do banku żywności – potrzebujące osoby mogą na tym skorzystać.

Obiecaj sobie nagrodę za utrzymanie motywacji do odchudzania

Oczywiście, największą nagrodą będą lepsze zdrowie i uroda. W chwilach zwątpienia potrzebujemy jednak mocniejszego “wspomagacza”. Możesz sobie zatem obiecać, że kiedy uda Ci się schudnąć, sprawisz sobie nowe ubranie, telefon lub wyjedziesz na weekend za miasto.

Kup książkę kucharską

… oczywiście taką, w której znajduje się wiele zdrowych, smacznych przepisów! Kiedy przekonasz się, że dietetyczne jedzenie może być smaczne i kolorowe, o wiele łatwiej będzie Ci wytrwać w decyzji o odchudzaniu. Dodatkowo, czas diety sprawi, że nauczysz się przygotowywać nowe dania, które pokocha Twoja rodzina. W końcu jedzenie jest przyjemnością – i nie ma sensu się jej pozbawiać!

Dodaj komentarz