Zapał do pracy – jak go utrzymać cały dzień?

Przychodzisz do biura pełen energii, ale już po paru godzinach masz dość pracy i myślisz tylko o tym, by jak najszybciej wrócić do domu? Poznaj nasze sposoby, dzięki którym utrzymasz zapał do pracy przez cały dzień!

Unikaj patrzenia na zegar

Pierwsza i bardzo ważna zasada. Kiedy wpatrujemy się w tarczę zegara, niemal “automatycznie” zaczynamy odliczać czas, jaki pozostał nam do opuszczenia biura, a nasz zapał gaśnie. Postaraj się więc patrzeć na zegar tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę niezbędne (czyli na przykład wówczas, gdy musisz umówić ważne spotkanie o wyznaczonej porze).

Ogranicz kawę i papierosy

Wszelkie używki dodają nam energię, ale… tylko na chwilę. Kiedy nadużywamy kawy czy mocnej herbaty, to po paru godzinach czujemy się bardziej zmęczeni, ponieważ napoje te odwadniają organizm. Podobnie jest z paleniem, które najrozsądniej byłoby całkowicie rzucić!

Zrezygnuj z narzekania

Twoje rozmowy z współpracownikami kręcą się wokół tego, jak bardzo nie chce Wam się pracować? Koniecznie to zmień! Staraj się rozmawiać z kolegami o planach na przyszłość, rozwoju osobistym oraz rodzinie i przyjaciołach. Rozmowy takie są zdecydowanie bardziej motywujące, niż wieczne narzekanie na nudne zadania lub zbyt wymagającego szefa.

Znajdź czas na drobne przyjemności

Tak, to bardzo ważne – i absolutnie nie można tego nazwać marnowaniem czasu. Co godzinę lub dwie postaraj się zrobić coś, co sprawia Ci przyjemność – wyjdź na chwilę na balkon, posłuchaj energetyzującej muzyki albo popatrz na zdjęcie bliskich Ci osób. Dzięki temu Twój zapał do pracy na pewno nie zgaśnie!

Dbaj o wygląd miejsca pracy

Nikt nie lubi przebywać w brzydkich i zaniedbanych miejscach. Postaraj się więc nieco “odświeżyć” miejsce, w którym pracujesz – możesz przemalować ściany (jeśli zgodzi się na to szef lub pracujesz w domu), sprawić sobie nowe biurko lub… ozdobić je zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi. Jeśli lubisz zieleń, możesz udekorować swoje miejsce pracy pięknymi kwiatami doniczkowymi.

Dodaj komentarz