Co zabrać na wakacje? Sprawdź listę rzeczy

Jednym z najważniejszych elementów przygotowywania się do urlopu jest pakowanie walizek. Od tego, co ze sobą zabierzemy, zależy nasz komfort podczas wyjazdu. Zobacz, co koniecznie powinieneś ze sobą zabrać na wakacje!

Kosmetyczka

Podczas wakacji musimy o siebie dbać – kosmetyczna z odpowiednimi kosmetykami to podstawa! Zabierzmy ze sobą żel pod prysznic, szampon, balsam z filtrem UV oraz krem łagodzący oparzenia słoneczne. Jeżeli nie wyjeżdżamy na długo, warto zabrać ze sobą kosmetyki w turystycznych, niewielkich opakowaniach. Możemy zapakować również paczkę nawilżanych chusteczek.

Książeczka zdrowia

Niezależnie od tego, czy wybieramy się na drugi koniec świata, czy też czeka nas podróż jedynie w granicach Polski, powinniśmy być przygotowani na to, że podczas wyjazdu może nas dopaść choroba. Dlatego też powinniśmy zabrać ze sobą ten ważny dokument, w którym znajdują się informacje o historii naszych chorób oraz przyjmowanych lekach.

Apteczka – dlaczego warto zabrać ją na wakacje?

Jeżeli jesteśmy osobami zdrowymi, zabierzmy ze sobą jedynie niewielką apteczkę samochodową, w której znajdują się głównie materiały opatrunkowe – mogą przydać się w razie otarć czy skaleczeń. Osoby przyjmujące na stałe leki powinny zabrać je na wyjazd – dobrze byłoby wziąć również ich nieuszkodzone opakowanie i ulotkę.

Ubrania, bielizna oraz obuwie

Ile ubrań i bielizny powinniśmy ze sobą zabrać? Stara zasada pakowania mówi, że powinniśmy wziąć tyle zestawów, ile dni będziemy na wyjeździe plus dwa na wszelki wypadek. Dokładnie przemyślmy też, jakie obuwie spakujemy – jeśli wybieramy się na aktywny wypoczynek, nie możemy zapomnieć o wygodnych adidasach, a jeśli planujemy leżeć na plaży – przydadzą się dwie pary klapek i sandały.

Piżama lub dres – warto zabrać na wakacje w chłodne dni

Podczas urlopu bardzo ważne jest to, abyśmy się wysypiali – dlatego też nawet, jeśli podczas wakacji planujesz szaleć w okolicznych klubach, zabierz ze sobą miękką i wygodną piżamę. Jeżeli zaś wakacje spędzasz pod namiotem lub w innym miejscu, gdzie możesz zastać spartańskie warunki – spakuj ciepły dres, który ochroni Cię przed nocnym chłodem.

Lista rzeczy na wakacje może różnić się w zależności od tego, gdzie i na jak długo się udajesz. Warto zawsze zaczynać pakowanie wcześniej, niż dzień przed wyjazdem – dzięki temu unikniesz nerwowego zastanawiania się, co zabrać na wakacje!

Dodaj komentarz