Jakie studia warto wybrać?

Wybór studiów to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. Niestety, podejmujemy ją najcześciej w wieku 19 lat, kiedy większośc osób nie ma sprecyzowanych planów na przyszłość lub ma plany, ale nie zdaje sobie sprawy, jak w rzeczywistości wygląda praca w danym zawodzie. W efekcie niektórzy wybierają studia kierując się popularnością danego kierunku lub oczekiwaniami rodziców. Czy jest to dobra strategia? Jakie studia warto wybrać?

 

Studia medyczne

Jeśli nie masz problemów z biologią i chemią, lubisz ludzi i jesteś empatyczną osobą, rozważ studia medyczne. Wszystkie książki medyczne, które będziesz musiał kupić, a następnie wykuć, zaprocentują w przyszłości po pierwsze prestiżem, po drugie – wspaniałymi zarobkami. Jeśli dodatkowo nie wyobrażasz sobie siebie w monotonnej pracy za biurkiem, studia medyczne prawdopodobnie są stworzone dla ciebie. 

 

Studia techniczne

Matematyka to twój konik, jesteś skrupulatny i masz analityczny umysł? Studia techniczne są idealne dla ciebie! Większość studiów technicznych gwarantuje po ich zakończeniu dobrze płatną pracę, a tytuł magistra inżyniera z pewnością wywinduje twój status społeczny.

Nie wybieraj tych studiów z rozsądku, jeśli twoje serce jest bliższe naukom humanistycznym. Nie daj się zwieść radom nauczycieli czy bliskich, którzy negują humanistykę i wróżą bezrobocie polonistom czy kulturoznawcom. Jeśli będziesz robił to, co kochasz, nie grozi ci nie tylko bezrobocie, ale też depresja wynikająca ze sprzeczności między tym, co czujesz, a tym, co robisz.

 

Studia prawnicze

Pod wieloma względami studia prawnicze podobne są do studiów medycznych. Co prawda na twojej półce nie leżą książki medyczne, lecz grube tomy kodeksów karnych, ale prestiż zawodu jest podobny oraz wysiłek włożony w studia również porównywalny. Studia medyczne trwają dłużej niż standardowe, pięcioletnie kierunki i podobnie wybierając studia prawnicze należy liczyć się z wydłużonym okresem nauki i co za tym idzie – beztroskiego studenckiego życia. Wybór należy do ciebie!

 

Książki medyczne znajdziesz na https://www.medicon.pl/medycyna .

Dodaj komentarz