Jak pozbyć się boczków dzięki diecie i ćwiczeniom

Fałdki wystające ze spodni i odznaczające się pod bluzką sprawiają, że wiele kobiet rezygnuje z noszenia dopasowanych ubrań i ukrywa boczki pod ubraniami oversize. Nie musi tak być! Istnieją sprawdzone sposoby na pozbycie się boczków i wysmuklenie talii. Wystarczy systematyczność i dużo motywacji, by już po miesiącu zobaczyć pierwsze efekty! Jak spalić boczki i cieszyć się płaskim brzuchem?

Trening interwałowy

20-minutowy trening interwały podkręca metabolizm i skutecznie spala tłuszcz. Możesz wykorzystać go jako rozgrzewkę przed treningiem mięśni brzucha. Znajdź trening interwałowy na YouTube i ćwicz z gwiazdami fitnessu każdego dnia!

Hula hop

W sieci można znaleźć setki metamorfoz brzucha przy użyciu zwykłego hula hop! To uwielbiane przez kobiety na całym świecie ćwiczenie angażuje cały brzuch do pracy i bardzo skutecznie pomaga w pozbyciu się boczków. Do tego trening nie jest wymagający, możesz wykonywać go podczas oglądania ulubionego serialu i możliwe, że nawet się nie spocisz! Jeśli będziesz ćwiczyć 30 minut każdego dnia, już po miesiącu zobaczysz wyraźne efekty. Możesz zastosować zwykłe hula hop lub hula hop z wypustkami. Nie ćwicz jednak na gołe ciało, ponieważ wypustki mogą powodować siniaki.

Dieta

Jak pozbyć się boczków? Oczywiście łącząc trening z odpowiednią dietą! Pożegnaj całkowicie tłuszcze trans, które znajdują się między innymi w chipsach, margarynie i fast foodach. To właśnie tłuszcze trans odpowiadają za nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. U mężczyzn powodują otyłość brzuszną, a u kobiet występowanie nieestetycznych boczków. Jedz dużo jagód, które walczą z tłuszczem w okolicy brzucha, kupuj świeże ananasy i pij sok ze świeżych pomarańczy.

Masaże

Masaże przy pomocy specjalnych rękawic i rolek pomagają w pozbyciu się podskórnego tłuszczu. Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak pozbyć się boczków raz na zawsze, musisz pamiętać również o pielęgnacji skóry. Wiele salonów kosmetycznych oferuje również masaże odchudzające. Warto stosować także kremy wyszczuplające i ujędrniające. Zwróc jednak uwagę na skład – nie powinny zawierać konserwantów negatywnie wpływających na organizm, takich jak PEG.

Dodaj komentarz