Nieokiełznany Johnny Deep

 

Przystojny i zawadiacki. Johnny Deep najbardziej kojarzony jest z roli szalonego pirata Jacka Sparrowa. Jednak grał również takich dziwaków jak Edward Nożycoręki czy Gilbert Grape. Johnny Deep wydaje się taki jak postaci, które gra, a jego nieobliczalny charakter przyciąga uwagę.

Johnny i kobiety

54-letni aktor cały czas stanowi obiekt pożądania na całym świecie. Być może to jego zawadiackość robi takie wrażenie. Deep nie jest typowym przystojniakiem, ale jego szalone usposobienie działa na kobiety jak magnes.Szalony pirat dwa razy w życiu brał ślub i dwa razy się rozwodził. To świadczy o fakcie, że jego życie uczuciowe jest bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Budowanie długotrwałych relacji z kobietami prawdopodobnie go przerasta. Z resztą, patrząc na tego 54-latka nadal można ujrzeć małego, rozbrykanego chłopca.Nie wszyscy wiedzą, że Johnny ma córkę. Osiemnastoletnia już Lily Rose jest jego dzieckiem z pierwszego małżeństwa i dziś sama robi karierę aktorki.

Aktorstwo Deepa

Jego przygoda z filmem rozpoczęła się od roli w horrorze “Koszmar z ulicy wiązów”. Chwilę później zabłysnął w roli Edwarda Nożycorękiego. Jest znany również jako Szalony Kapelusznik z “Alicji w Krainie Czarów”. Każda jego rola jest wyjątkowa, ale Johnny świetnie do niej pasuje. Zagrał przecież uroczego dziwaka w filmie “Charlie i fabryka czekolady”, a kinowym hitem był także jego “Jeździec znikąd”.Świetną grę aktorską Johnny zaprezentował w genialnej produkcji “Co gryzie Gilberta Grape’a”. Moim zdaniem to jego najlepsza rola. (W mojej skromnej opinii film też niczego sobie).Jednak największą sławę przyniosła mu seria “Piraci z Karaibów”. Johnny idealnie wpasował się w rolę szalonego i ekscentrycznego Jacka Sparrowa. Za swoją grę aktorską Johnny był trzykrotnie nominowany do Oscara.

Johny Deep – jak zaczynał?

Jego rodzice często zmieniali miejsce zamieszkania, a gdy Johnny miał 15 lat, jego ojciec porzucił rodzinę. Być może właśnie z tego wynika nieco buntowniczy charakter aktora.Johnny nie ukończył szkoły. Zrezygnował z nauki i całkowicie poświęcił się swojej pasji do muzyki. Dołączył do zespołu “The Flame” i tam rozpoczął swoją rockową karierę. Jego grupa, znana już jako “The Kids” zaczęła osiągać sukcesy. Do branży filmowej Deep trafił dzięki swojej żonie, która poznała go z Nicolasem Cagem. Ta znajomość pozwoliła mu na zdobycie roli w “Koszmarze z Ulicy Wiązów”. Aktor rozpoczął więc karierę filmową dzięki swojej pierwszej żonie.

I tutaj znów wracamy do kobiet, które odgrywają znaczną rolę w życiu Deepa. Jednak to nie dzięki nim odniósł tak wielki sukces. Trzeba przyznać, że jest wielkim aktorem, który potrafi wcielić się w każdą rolę. Powiedziałabym, że im większe wyzwanie stanowi dana postać i im bardziej jest szalona, tym lepiej wypada w roli Johnny Deep.

Dodaj komentarz