Mateusz Grzesiak – jak został lepszą wersją siebie?

Nie ma chyba w Polsce osoby, która – nawet jeśli niespecjalnie interesuje się rozwojem osobistym – nie wie, kim jest Mateusz Grzesiak. Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami myślą, jak, moim zdaniem, najsłynniejszy polski coach i psycholog został lepszą wersją siebie!

Mateusz Grzesiak – człowiek eksperyment

Nie wiem, jak Wy, ale ja mam wrażenie, że ludzie mają tendencję do „pozostawania w swojej strefie komfortu”. Innymi słowy, jeśli ktoś ma stałą pracę, nie nękają go większe problemy, a stan konta wynosi więcej niż wysokość rachunków, nie zmieniamy niczego w swoim życiu. Po prostu boimy się zmian i dlatego trzymamy się tego, co jest pewne i bezpieczne. Takie życie ma z pewnością wiele zalet – możemy dokładnie zaplanować swoją przyszłość – ale z drugiej strony… nie mamy zbyt wielkich szans na osiągnięcie spektakularnego sukcesu.  Przynajmniej ja taką mam taką właśnie opinie. Mateusz Grzesiak postanowił żyć zupełnie inaczej – w jednej ze swoich wypowiedzi wspomniał, że był taki czas w jego życiu, gdy wszystko, co robił, było… eksperymentem. Niewiele było rzeczy, jakich by nie próbował – zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Słuchając Grzesiaka teraz, mam wrażenie, że właśnie dzięki tej otwartości stał się „bardziej sobą” – człowiek, który spróbował niemal wszystkiego, doskonale wie, czego chce i do czego dąży, a to przecież pierwszy krok do samorealizacji!

Kształć się po życia kres

No dobra – wiemy już, że Grzesiak nie obawiał się nowych wyzwań, ale przecież taki styl życia nie zawsze kończy się dobrze… Co jeszcze zadecydowało więc o jego sukcesie? Moim zdaniem odpowiedź jest dosyć prosta – Grzesiak po prostu postawił na edukację. Skończył studia psychologiczne, uzyskał tytuł doktora, a poza tym – mówi biegle w wielu językach. Jego niestandardowy, „eksperymentalny” tryb życia doprowadził go więc do czegoś bardzo istotnego – odkrycia, jak ważna w życiu człowieka jest wiedza. Sądzę, że tego każdy powinien się od niego uczyć. Często wydaje nam się, że jeśli już ukończyliśmy jedne studia i znamy angielski w stopniu komunikatywnym, to jesteśmy świetnie wykształceni i nie musimy robić już nic więcej. Grzesiak swoim przykładem pokazuje, że to, co osiągamy w wieku dwudziestu kilku lat, powinno być dopiero początkiem drogi. Inaczej grozi nam intelektualna i życiowa stagnacja.

Kto w rodzinie, ten nie zginie!

Czas napisać kilka słów o – moim zdaniem – najważniejszym „elemencie” życia Mateusza Grzesiaka – czyli o wartościach, jakimi się kieruje. Duże pieniądze, sława oraz doskonałe wykształcenie mogą wielu osobom przewrócić w głowie. Mateusz podkreśla jednak, że aby być naprawdę dobrym człowiekiem, nie można żyć tylko dla siebie. Dla niego samego najistotniejszą wartością jest rodzina – żona i córeczka, o których często opowiada. Bliskość kochanych osób na pewno sprawia, że Grzesiak jest osobą otwartą, rozumiejącą ludzi, cierpliwą oraz… po prostu sympatyczną. Sławny coach chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi – i to nie tylko odpłatnie! Sam jego profil na Facebooku wskazuje na to, że on naprawdę chce pomóc nam stać się lepszymi wersjami samych siebie – dokładnie tak, jak on sam.

Dodaj komentarz