Kurs masażu – gdzie się szkolić?

Czasy, gdy ludzie zaniedbywali swoje zdrowie, ponieważ uważali, że zamiast inwestować w siebie, lepiej jest kupić nowy samochód, na szczęście się skończyły. Coraz więcej osób korzysta z regularnych badań, a także środków ochrony zdrowia i dbałości o własne samopoczucie, jak na przykład masażu. Zobacz, czy opłaca się wykorzystać ten trend i zapisać się na kurs masażu!

Komu może się to przydać?

Sztuka masażu jest obecna na świecie od tysięcy lat – masaż pomaga pozbyć się stresu, nadmiernego napięcia mięśniowego, a także leczyć niektóre dolegliwości. Osoby, które wykonują zawód masażysty, powinny nie tylko posiadać konkretne umiejętności – choć jest to oczywiście bardzo ważne – ale również szacunek do klienta oraz empatię. Bardzo ważne jest także autentyczne zaangażowanie w chęć niesienia pomocy i otwartość na drugiego człowieka – masażysta, któremu brakuje tych cech, może nie tylko zrazić do siebie klientów, ale także wyrządzić komuś poważną krzywdę. W końcu ciało ludzkie jest “maszynerią” niezwykle delikatną, która zasługuje na to, by traktować je poważnie!

Czego się tam nauczę?

Dobrze prowadzony kurs masażu składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Choć większość z nas nie przepada za teoretycznymi wstępami, to jednak przy wykonywaniu tak odpowiedzialnej pracy jest on po prostu niezbędny – wiedza o tym, jak działają ludzkie mięśnie i jakie dolegliwości może uśmierzyć masaż przyda Ci się podczas wykonywania pracy. W części praktycznej natomiast będziesz mieć okazję do ćwiczenia różnych form dotyku, doskonalenia pracy własnych rąk i przyglądania się pracy osób, które mają już w tym zakresie doświadczenie. Bardzo ważne jest to, by w pobliżu czuwał doświadczony instruktor, który będzie w stanie szybko “wyłapać” i skorygować ewentualne błędy – kiedy zły nawyk wejdzie nam “w krew”, niezwykle trudno będzie go potem wyplenić. W razie wątpliwości warto jest zadawać pytania prowadzącemu – stare porzekadło mówi przecież, że kto pyta, nie błądzi!

Gdzie warto się szkolić?

Jeśli więc wiesz, że kurs masażu może być czymś, co pomoże Ci spełnić swoje marzenia, to trzeba pomyśleć jeszcze o tym, gdzie będziesz się uczył. Szkół masażu jest w Polsce coraz więcej, ale nie w każdej z nich zdobędziesz potrzebną wiedzę praktyczną – niektóre z nich chcą po prostu “wypuścić” jak najwięcej absolwentów, nie zważając na jakość kształcenia. Warto zatem wybrać szkołę, w której wykładają praktycy, a nie tylko teoretycy masażu. Istotna jest ilość godzin zajęć praktycznych, dostępność pomocy, a także możliwość zadawania pytań prowadzącym zajęcia. Kiedy zatem chcemy dokonać wyboru, weźmy pod uwagę opinię osób, które ukończyły daną szkołę. Przykładowo, Akademia Masażu Karuna posiada nieposzlakowaną opinię wśród osób, które się w niej kształciły!

kurs masażu
Kurs masażu to nie tylko inwestycja w przyszłość i szansa na podniesienie kwalifikacji zawodowych, ale także wspaniała przygoda. Jeśli skrycie marzysz o tym, by nieść pomoc innym, to nie czekaj dłużej, tylko przekuj marzenie na konkretny plan!

Dodaj komentarz