Księżna Kate – kobieta, która skradła serce księcia

Pamiętasz jeszcze bajkowy ślub Kate i Williama, którym żyła prawie cała Europa? Ja wtedy zastanawiałam się, co powinnam zrobić, by pewnego dnia również odnaleźć swojego królewicza 😀  Nawet, jeśli nie poszukujesz kandydata na męża z arystokratycznym pochodzeniem, warto przyjrzeć się księżnej, kochanej przez media i tłumy. Zobacz, czego możemy się od niej nauczyć!

Ściema o Kopciuszku

To zrozumiałe, że kiedy świat obiegła wiadomość o zaręczynach młodego księcia, portale internetowe i gazety o gwiazdach porównywały Kate do Kopciuszka. Przyznam, że początkowo ja sama tak o niej myślałam – w końcu jak to możliwe, że zwykła dziewczyna staje się narzeczoną przyszłego monarchy…? Rzecz w tym, że Kate… nigdy nie była zwykłą dziewczyną, żyjącą z dala od świata jak bajkowy Kopciuszek. Księżna jest kobietą wykształconą i pewną siebie, której jedynym celem w życiu nie było znalezienie bogatego męża. Jej rodzina również nie należy do ubogich – Kate dorastała w dobrobycie (choć na to, rzecz jasna, nie miała wpływu).  Podobno kiedyś, gdy jeden z paparazzich powiedział Kate, że ma szczęście, że spotyka się z Williamem, ona odparła: „To on ma szczęście, że się z nim spotykam”. Kopciuszek chyba nie znał tak ciętych ripost, prawda?

Królewski multi-tasking

Jak powszechnie wiadomo, Brytyjczycy – a zwłaszcza rodzina królewska – cenią konserwatywne wartości. Kate, kobieta nowoczesna i niezależna, potrafiła się jednak doskonale odnaleźć w tym nieco „sztywnym” świecie, jednocześnie pozostając sobą. Z jednej strony księżna pełni obowiązki żony i matki, ubiera się stosownie do swojego statusu i doskonale radzi sobie z wystąpieniami publicznymi, zaś z drugiej – wciąż jest ciepłą osobą, mającą czas dla swoich przyjaciół. Kate pokazuje nam, kobietom biegającym pomiędzy uczelnią, pracą i domem, że wszystko da się ze sobą pogodzić – nawet pełnienie obowiązków księżnej Cambridge z macierzyństwem i działalnością charytatywną!

Korzystanie z trudnych doświadczeń

Przed laty księżna wyznała, że jako nastolatka była w szkole ofiarą chuliganów, którzy dokuczali jej z powodu… wyglądu. Dziś dawni oprawcy muszą czuć się prawdziwie zażenowani, gdy widzą piękną i zadbaną Kate, jednak nie o tym chciałabym pisać. Złe rzeczy przytrafiają się każdemu z nas – i często nie możemy nic na to poradzić. Możemy jednak przekuć trudne doświadczenia na coś dobrego. Tak właśnie postąpiła ta wyjątkowa kobieta – zdaje się, że doświadczanie przemocy sprzed lat uczyniło ją bardziej wrażliwą i lepiej rozumiejącą problemy otaczającego ją świata. Dziś księżna wspiera liczne organizacje, zajmujące się pomocą potrzebującym oraz zabiera głos w istotnych społecznych sprawach (choć nigdy nie robi tego nachalnie).

Księżna Cambridge jest kobietą piękną, mądrą i wrażliwą, która inspiruje wiele tysięcy kobiet na całym świecie. I jak tu nie zazdrościć Williamowi TAKIEJ żony? 😉

Dodaj komentarz