Krokomierz na rękę – dlaczego warto stosować

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojej sylwetki i zamierzasz zmienić tryb życia na bardziej aktywny, musisz przede wszystkim znaleźć najlepszą dla siebie dyscyplinę i oczywiście motywację. Dla wielu osób ciężkie treningi na siłowni nie są możliwe do wykonania – niektórym problemy ze zdrowiem uniemożliwiają takie ćwiczenia, inni po prostu nie potrafią przekonać się do tej formy aktywności. Dla tych osób stworzony jest nordic walking i trekking. Szybki marsz może być też uzupełnieniem innych treningów. Urządzeniem, które jest bardzo pomocne podczas ćwiczeń, jest krokomierz na rękę. Do czego służy, jak go stosować i jakie są zalety krokomierza na rękę?

Do czego służy krokomierz?

Krokomierz na rękę, nomen omen, mierzy wykonywane kroki. Jest to funkcja niezwykle przydatna nie tylko podczas marszu, ale również podczas biegania. Liczenie kroków to nie jedyna funkcja i zaleta krokomierza. Krokomierze wyposażone są takżę w licznik spalonych kalorii oraz pokonanego dystansu. Kiedy ćwiczysz z krokomierzem na nadgarstku, kontrolujesz trening i wysiłek. Jesteś w stanie ocenić postępy, a zapisane dane motywują do kolejnych sesji treningowych.

Dla kogo krokomierze?

Po krokomierze sięgają najczęściej osoby pragnące poprawić kondycję fizyczną, wzmocnić mięśnie oraz pozbyć się zbędnych kilogramów. Krokomierze są bardzo popularne wśród osób trenujących nordic walking. Biegacze średnio i długodystansowi również stosują krokomierze. Nowoczesne krokomierze posiadają także zegarek, stopem, pulsometr i ciśnieniomierz. Szczególnie ta ostatnia funkcja jest przydatna podczas treningu, ale nie tylko. Jeśli czujesz, że masz kłopoty z ciśnieniem, noszenie krokomierza na co dzień pozwoli ci być na bieżąco ze stanem organizmu. Pomiar pulsu przydaje się podczas ćwiczeń aerobowych i pozwala wykonywać je prawidłowo. Krokomierze warto stosować również podczas pieszych wędrówek, na przykład po górach. Ułatwiają one orientację w terenie dzięki kompasowi i wysokościomierzowi. Przed zakupem warto więc zastanowić się, jakie funkcje krokomierza są dla nas najbardziej przydatne.

Dodaj komentarz