Co jeść po treningu na redukcji?

Zadaniem treningu, który jest elementem kuracji odchudzającej, jest spalenie jak największej liczby kalorii i tkanki tłuszczowej. Posiłek po treningu na diecie redukcyjnej będzie różnił się od tego, który jest zalecany kulturystom do budowania masy mięśniowej. Co jeść po treningu na redukcji? Jak odchudzać się skutecznie? Sprawdź nasze rady!

Czego unikać?

Osoby na diecie, po treningu powinny unikać węglowodanów. Celem ćwiczeń jest spalenie tkanki tłuszczowej, więc w trakcie ćwiczeń spalamy ogromną ilość kalorii. Początkowo organizm pobiera energię z węglowodanów, a dopiero później z tkanki tłuszczowej. Ważne jest, aby po treningu nie uzupełnić kalorii i węglowodanów z naddatkiem. Nawet przez 2 godziny po treningu osoby na diecie nie powinny przyjmować węglowodanów. Dopiero po tym czasie można zjeść posiłek potreningowy. Unikaj słodyczy! Nawet jeśli po treningu dopadnie cię wilczy głód, nie możesz sięgać po słodkie batony czy ciastka.

Co jeść po treningu na redukcji?

Dobrym pomysłem na posiłek po treningu jest ryż z kurczakiem i brokułami lub tortilla z mieszanką sałat, pomidorkami koktajlowymi, makrelą wędzoną i kukurydzą. Posiłki po treningu na redukcji mogą mieć wyższy indeks glikemiczny niż standardowe posiłki. Po treningu warto wypić również koktajl owocowy, niekoniecznie na bazie mleka czy maślanki. Propozycja koktajlu:

  • jarmuż
  • pomarańcze
  • kiwi
  • jabłko
  • banan
  • nasiona chia

Wszystkie składniki, poza nasionami zblenduj. Na koniec posyp koktajl nasionami chia. Co jeść po treningu na redukcji, kiedy brakuje ci czasu na przygotowanie obiadu lub nie masz gdzie podgrzać posiłku? Przygotuj wartościową sałatkę! Połącz wędzonego indyka z ryżem, dodaj pomidorki koktajlowe i ziarna słonecznika. Przypraw pieprzem. Możesz zjeść również jogurt z musli i owocami lub sałatkę caprese. Po treningu można zjeść także typową grecką sałatkę  z serem feta. Posiłek po trening na redukcji musi być jednym z pięciu posiłków, które spożywasz każdego dnia. Nie można przygotować jednego dużego obiadu potreningowegp, który zastąpi pozostałe posiłki.

 

Dodaj komentarz