Jak zacząć działać?

Bob Dylan powiedział kiedyś: “Jeśli nie jesteś zajęty odradzaniem się, zajmujesz się umieraniem”. Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć działać to prawdopodobnie jesteś na etapie, w którym doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że miarą sukcesu człowieka jest jego skuteczność w działaniu, ale realizacja tych idei nie przebiega u ciebie tak, jakbyś tego sobie życzył lub nie przebiega w ogóle, bo brakuje ci motywacji. Jak to zmienić? Jak zacząć działać?

Dlaczego warto działać?

Jeśli stoisz w miejscu, to tak naprawdę nie tkwisz w stabilnej sytuacji, lecz się cofasz. Kiedy tkwisz w słabej, ale pozornie stabilnej sytuacji i nie wykonujesz żadnego ruchu w stronę lepszego życia, to jesteś na prostej drodze do rozsypki. Trwanie w miejscu i oczekiwaniu, że coś się zmieni, to droga donikąd. Niektórzy mówią “czas pokaże, co będzie”, ale jeśli nie zaczniesz działać i nie weźmiesz swojego życia w swoje ręce, to czas pokaże, ale tylko to, że będzie coraz gorzej. Zatem zacznij działać i zmień to, co do tej pory nie przynosiło ci satysfakcji. Przede wszystkim zacznij jednak od siebie – uwierz, że łatwiej zmienić swój stosunek do ludzi, niż zmienić innych ludzi i dotyczy to zarówno życiowego partnera, jak i sprzedawcy w osiedlowym sklepie.

Jak zacząć działać?

Przede wszystkim zastanów się, czy cele, które sobie obrałeś są rzeczywiście twoimi celami, a nie wdrukowanymi schematami. Kiedy realizujesz cele, które dyktuje ci serce, nie potrzebujesz dodatkowych motywacji. Jeśli jednak chcesz działać np. na gruncie zawodowym, ale rzeczywiście brakuje ci motywacji, skorzystaj z tych rad:

 

  • Nie myśl – rób. Nie myśl o tym, że nie chce ci się wstawać z łóżka. Po prostu wstań! Nie zastanawiaj się, jak 5 dodatkowych minut wpłynie na twoje wyspanie i samopoczucie w ciągu dnia. Odpowiadamy – nie wpłynie wcale.

 

  • Nagradzaj się – drobne przyjemności za zrealizowanie kolejnych etapów? Jak najbardziej! Pomyśl, co sprawia ci radość i nie sięgaj po to, dopóki nie wykonasz tego, co sobie założyłeś.

 

  • Nie trać z oczu celu – jeśli dążysz do zakupu auta, przeglądaj ogłoszenia (byle nie całymi dniami), ustaw zdjęcie na tapecie lub zrób cokolwiek innego, co każdego dnia przypomni ci o celu.

 

  • Dziel się sukcesami – podziel się swoimi dążeniami z bliską osobą i relacjonuje realizacje. Bardzo często kiedy ktoś w ciebie wierzy i dopinguje, działanie przychodzi samo!

 

Dodaj komentarz