Dobre ćwiczenia na płaski brzuch

Płaski, seksowny brzuch to twoje marzenie? Nic dziwnego – dla wielu kobiet wyraźnie zaznaczone mięśnie brzucha są jedną z bardziej pociągających części ciała u mężczyzn! Ćwicząc regularnie, możesz poprawić wygląd swojego brzucha już w 2 tygodnie! Jak to zrobić? Jakie ćwiczenia na płaski brzuch są najlepsze? Zanim rozpoczniesz ćwiczenia, zrób około 10-miutową rozgrzewkę. Jeśli po pierwszym dniu mięśnie brzucha będą boleć, odczekaj dwa dni, aż ból ustąpi i wróć do ćwiczeń. Poniższe ćwiczenia możesz wykonywać w domu. Zatem do dzieła!

Skrętoskłony

Ułóż dłonie za głową. Zginaj tułów dotykając lewym łokciem prawego kolana, które delikatnie unoś do siebie. Wykonaj 30 powtórzeń w 3 seriach, a wzmocnisz boczne mięśnie brzucha.

Nożyce pionowe

Połóż się na plecach na podłodze – wykorzystaj matę do ćwiczeń. Podnoś naprzemiennie nogi – aż utworzą kąt prosty z podłogą, a następnie opuść lecz nie odkładaj nogi na podłogę – powinna znajdować się tuż nad nią. Również to ćwiczenie powtórz 30 razy w 3 seriach.

Unoszenie ramion i nóg

Połóż się na plecach, ręce podnieś i połóż daleko za głową. Unieś ręce i nogi jednocześnie, aż dotkną się w najwyższym punkcie. Powtórz 30 razy w 3 seriach.

Deska

Przyjmij pozycję jak do męskiej pompki – przedramiona powinny leżeć na podłodze, stopy na szerokość barków, plecy prosto, brzuch wciągnięty. Taką pozycję należy utrzymać  przez minutę, a następnie odpocząć przez 15 sekund. Całość należy powtórzyć 3 razy. Ta pozycja wzmacnia wszystkie mięśnie brzucha.

Nawet dobre ćwiczenia na płaski brzuch nie wystarczą, jeśli dieta będzie pozostawała wiele do życzenia. Dla brzucha najgroźniejsze są tłuszcze trans, które odkładają się w postaci oponki. Zrezygnuj całkowicie z chipsów, fast foodów, margaryny, ciastek, słodyczy i wyrobów czekoladopodobnych. Ćwiczenia na brzuch warto wykonywać rano, ale również wieczorny trening przyniesie rezultaty. Pamiętaj także, by pić przynajmniej 1,5l. wody dziennie. Istotne, by trening był regularny. Systematyczność jest kluczem do sukcesu!

Dodaj komentarz