Czym karmić swojego psa, by niczego mu nie brakowało?

Miłośnicy czworonogów często zastanawiają się, jakie jedzenie powinni podawać swoim zwierzakom, by były one zdrowe i pełne energii. Szczególnych trudności wielu osobom nastręcza wybór odpowiedniej karmy dla psa. Zobacz, co powinien jeść Twój pupil!

Mity związane z żywieniem psa

To bardzo smutne, ale wiele osób wciąż sądzi, że pies – z racji tego, że od wielu tysięcy lat żyje blisko człowieka – może jeść to, co my.  Weterynarze czasem na próżno tłumaczą, że układ pokarmowy psów jest inny niż ten, który występuje u ludzi – opiekunowie tych wspaniałych zwierząt z racji braku wiedzy lub oszczędności nierzadko podają im to, co akurat znajduje się na naszym stole lub w lodówce. W efekcie psy karmione są resztkami z obiadu, skrawkami wędlin lub nawet słodyczami czy owocami. Może to być przyczyną poważnych chorób, takich jak nowotwory, problemy z nerkami oraz kłopoty dermatologiczne.

Zalety suchej karmy

Sucha karma dla psa posiada wiele walorów, które trudno jest “odtworzyć”, przygotowując samodzielnie jedzenie dla pupila. Po pierwsze, karmy dostępne na rynku posiadają skład, który został opracowany przez lekarzy weterynarii – są one zatem w pełni bezpieczne dla naszych zwierzaków. Po drugie, dostarczają one psom wszystkich witamin i minerałów, jakich nasz pupil potrzebuje, aby dobrze się rozwijać i mieć siłę na zabawę. Producenci karm dla psów wiedzą także, że psy różnych ras i będące w różnym wieku posiadają odmienne potrzeby – dlatego też na półkach znajdziemy karmy zarówno dla żyjących na kanapie maltańczyków, jak i wszędobylskich mieszańców, które przez całe dnie bawią się na podwórku.

Dodatki i smakołyki

Rzecz jasna, nie samą suchą karmą pies żyje! Od czasu do czasu nasz psiak może otrzymać smakołyk – na przykład w ramach nagrody podczas nauki nowych sztuczek. Powinny to być jednak przysmaki, które powstały z myślą o psach, a nie kawałki kiełbasy! Co jakiś czas możemy także przełamać “żywieniową rutynę” naszego psa i podać mu karmę mokrą – na przykład w postaci specjalnej puszki.

Dodaj komentarz