Beyonce – mama, wokalistka, biznesowoman

Beyoncé, a właściwie Beyoncé Giselle Knowles-Carter to nie tylko genialna wokalistka R&B, ale również aktorka i kobieta biznesu. Znana między innymi z filmu “Dreamgirls”, bądź jako współzałożycielka firmy IVY PARK.

Początki kariery Beyonce

Kariera Beyonce miała swój początek w zespole Destiny’s Child. Wokalistka wra z Kelly Rowland i Michelle Williams stworzyły m.in takie hity jak “Independent woman” czy “Say my name”. Od początku istnienia grupy Bey stawała na pierwszym planie. Managerem zespołu był Matthew Knowles – tata Beyonce, który doskonale wiedział jak ze swojej córki zrobić gwiazdę. Po rozpadzie grupy to ona z całego trio zyskała największą sławę.

Zmysłowa Beyonce

Queen B w roku 2008 wydała płytę “I Am… Sasha Fierce” gdzie pokazała swoje alter ego – tytułową Sashę Fierce. Postać miała reprezentować bardziej agresywną, seksowną i pewną siebie stronę wokalistki. Piosenkarka zastrzegła iż Sasha jest “tylko i wyłącznie na scenę”, choć nie da się ukryć, że Beyonce jest uznawana za jedną z najseksowniejszych kobiet na świecie. Jej koncert to uczta zmysłów, bo Bey śpiewa jak anioł i porusza się na scenie w taki sposób, że nie można od niej oderwać wzroku.

Zmysłowy sposób poruszania się to jej znak rozpoznawczy. Prosty pomysł, piękne ujęcia i kocie ruchy sprawiają, że wszystkie jej teledyski są dziełami sztuki. Jej klip do piosenki “Single Ladies” został uznany za teledysk roku 2009. Z resztą doczekał się licznych przeróbek i parodii (nawet ja zrobiłam swoją ;)).

Hity Beyonce

W każdym teledysku Beyonce wciela się w nieco inną rolę. W “If I were a boy” gra policjantkę, a w “Best thing I’ve ever had” wciela się w postać panny młodej. Swoją zmysłowość prezentuje przede wszystkim w klipie do “Partition”. Tutaj też pokazuje swoje umiejętności taneczne.

Wraz z drugą królową sceny muzycznej i sensualnego tańca – Shakirą stworzyła niezapomniany duet. Ich klip “Beautiful Liar” ma dziś ponad 260 milionów wyświetleń. Niedawno hitem stał się “Hymn For The Weekend”, w którym piosenkarka zaśpiewała w piosence zespołu Coldplay. Beyonce nagrywa także piosenki wraz z mężem. Jay-Z i Beyonce nagrali wspólnie między innymi słynne “Crazy in love”.

Prywatne życie Beyonce

Bey to 35-latka, która tworzy szczęśliwą rodzinę wraz z mężem Jay-Z (Shawn Corey Carter-47 lat) oraz trójką dzieci: Blue Ivy (5 lat) oraz bliźniaki Rumi i Sir (kilka tygodni). Bey i Jay pobrali się na początku kwietnia 2008 roku, a ich ślub uważa się za najbardziej utajnione wydarzenie show biznesu.

Beyonce sprawia wrażenie bardzo rodzinnej osoby. Nie minął jeszcze miesiąc od urodzenia bliźniaków, ale rodzice już teraz pilnują ich jak oka w głowie. Beyonce oraz Jay-Z przy urodzeniu wszystkich swoich dzieci natychmiast składali wniosek o rejestrację imion pociech jako nazw rynkowo zastrzeżonych. To wskazuje na fakt, że ich życie prywatne jest równie cenne co twórczość artystyczna. Ich majątek jest szacowany na miliard dolarów.

 

Dodaj komentarz