Agnieszka Radwańska – wytrwałość i siła

28-letnia Polka podbiła świat sportu i udowodniła, że jest prawdziwą rakietą. Przedstawię Wam dzisiaj jej krótki życiorys i moją opinie o tej niezwykłej kobiecie.

Początki

Jest rodowitą Polką, ale swoją karierę rozpoczęła w Niemczech. Właśnie tam stawiała swoje pierwsze kroki na korcie. Swój pierwszy turniej wygrała w wieku 6 lat. Całe życie uczyła się po to, aby iść w kierunku sportu. Ma sportowe wykształcenie i od małego wpajano jej miłość do aktywności fizycznej. A wszystko to pod okiem najlepszego trenera Roberta Radwańskiego – taty, który prowadził wówczas Grün-Gold Gronau i znał się na tenisie jak mało kto.

Sportowa rodzina

Agnieszka Radwańska wychowała się wśród osób, które kochają ruch. Nic dziwnego, że sama poszła właśnie w tę stronę. Jej dziadek grał w hokeja, pełnił też stanowisko trenera. Ojciec Isi uprawiał łyżwiarstwo figurowe i… tenisa. Później był trenerem w Niemczech i to właśnie tam uczył swoje córki gry na korcie.

Warto przypomnieć, że Agnieszka ma przecież młodszą siostrę – Urszulę, która także gra w tenisa.

Siostry Radwańskie

Porównuje się je do sióstr Williams. Wśród polskiego tenisowego rodzeństwa prym wiedzie o rok starsza Agnieszka. Jednak Ula również odniosła kilka znaczących zwycięstw. Wygrała prestiżowy turniej WTA, a ponad to ma na swoim koncie juniorskiego Małego Szlema. Swego czasu siostry walczyły ramię w ramię w turniejach debla. Jednak obecnie o Uli Radwańskiej nie jest tak głośno jak o Agnieszce. Być może powodem jest również sytuacja prywatna Isi.

Ślub Agnieszki Radwańskiej

Suknia od projektantki – Agnieszki Maciejak zrobiła furorę. Wszyscy zachwycali się pięknym krojem, a dodatkowego uroku suknia zyskała dzięki niezwykłemu welonowi. Agnieszka szła do ślubu z zasłoniętą welonem twarzą.

Co ciekawe, obecny mąż Radwańskiej – Dawid Celt – również grał w tenisa. Można powiedzieć, że połączyła ich miłość do tego sportu. Poznali się w klubie, w którym Dawid pracuje jako trener.

 

Życie Agnieszki Radwańskiej nie przypomina bajki o księżniczce na ziarnku grochu, a raczej opowieść o kobiecie, która potrafi walczyć o swoje. Agnieszka od najmłodszych lat ukierunkowała się na tenisa i całe swoje życie poświęciła temu, by móc grać na korcie. Jej wytrwałość i siła są godne podziwu. Przyznam, że też chciałabym mieć w sobie tyle samodyscypliny 😉

Dodaj komentarz