Abstrachuje – mężczyźni, którzy podbili Internet

Jeśli  Ty także miewasz zbyt dużo wolnego czasu i zdarza Ci się „wsiąknąć” w Internet i dziwne filmy na YouTube, na pewno przynajmniej raz natrafiłeś na skecz, którego autorami są Abstrachuje. Chłopaki kręcą filmy, z których można się pośmiać przy filiżance porannej kawy – a przy okazji… mają tysiące oddanych fanów. Zobaczmy, czego możemy się od nich nauczyć!

Abstrahując od szarzyzny

Na początku warto powiedzieć (a właściwie napisać) coś o samym kanale Abstrachuje. Stworzyło go i rozwija trzech kreatywnych facetów: Robert, Czarek oraz Rafał. Panowie nagrywają krótkie skecze, które następnie trafiają na YouTube. Tematyka filmów jest bardzo różnorodna, ale wszystkie łączy to, że przedstawiają one nasz świat w krzywym zwierciadle. Humor, proponowany nam przez Abstrachuje, jest czasami absurdalny, ciężki – jak się okazuje, tysiącom Polaków taki właśnie, niestandardowy sposób widzenia świata jest bardzo bliski. Obecnie ich kanał na YT ma półtora miliona subskrybentów, a każdy film ogląda średnio dwa miliony osób! Korzystając z popularności kanału, chłopaki postanowili wypuścić także… własną „linię” odzieży. Fani mogą zaopatrzyć się w bluzy, plecaki oraz t-shirty z znakiem rozpoznawczym swoich idoli.

Zarabianie na byciu sobą

Przede wszystkim, twórcy kanału Abstrachuje wydają się niezwykle autentyczni w tym, co robią – a robią kawał dobrej roboty. Panowie niejako opisują (i nierzadko krytykują) polską rzeczywistość. Nie robią tego jednak w sposób przeintelektualizowany, ciężki i nudny, lecz ukazują paradoksy codzienności z ogromną dawką humoru i przymrużeniem oka. Spostrzegawczości i umiejętności wyciągania wniosków mógłby im pozazdrościć niejeden filozof lub socjolog, a uroku osobistego – wielu komików. Abstrachuje połączyli więc swoje najlepsze cechy, zainteresowania oraz styl bycia i stworzyli coś, co bawi, uczy i się sprzedaje. Tymczasem wielu ludzi zastanawia się, co robić i kim być, by się spełniać i zarabiać pieniądze. Odpowiedź jest prosta: robić to, co się kocha i nie przestawać być sobą!

Nie istnieją głupie zawody

Wiele osób – i to nie tylko tych starszej daty – twierdzi, że działalność na YouTube czy w Internecie w ogóle nie jest „poważnym” zajęciem i zamiast marnować czas na „głupoty”, człowiek sukcesu powinien skupić się na edukacji i karierze chociażby w korporacji. Abstrachuje są jednak żywym dowodem na to, że słowo „kariera” nie jest zarezerwowane dla managerów, lekarzy czy prawników. Także na dostarczaniu ludziom rozrywki można zarabiać konkretne pieniądze i – co chyba najważniejsze – nadal robić to, co się kocha i w czym jest się naprawdę dobrym. Życie jest zbyt krótkie, by zadręczać się w nim pracą, której się nie znosi!

Dodaj komentarz