Założenie działalności gospodarczej  jednych przeraża, innym wydaje się naturalnym i oczywistym krokiem do prowadzenia własnego biznesu. Jeśli jesteś na początku drogi do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, zobacz, jakie kroki musisz wykonać, by zbliżyć się do celu! W artykule przeprowadzimy cię przez założenie działalności gospodarczej krok po kroku.

Forma prawna

Na początku musisz wybrać formę prawną swojej działalności. Jest to bardzo ważna decyzja, a przed jej podjęciem przeczytaj dokładnie jakie konsekwencje będzie niosło za sobą wybranie danej formy oraz która będzie najlepsza w twoim przypadku. Warto skontaktować się także z doradcą biznesowym lub prawnikiem. Do wyboru masz jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę cywilną, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, spółkę jawną, spółkę handlową, spółkę partnerską, spółkę komandytowa, spółkę komandytowo-akcyjną i spółkę akcyjną. Każda związana jest z określonymi prawami.

Wybierz formę opodatkowania firmy

Kiedy wybierzesz już formę prawną, musisz zdecydować o opodatkowaniu. Jest to również bardzo ważny wybór, który zadecyduje o rozliczaniu twoich przychodów. Skonsultuj się z doradcą i przeczytaj dokładnie opis poszczególnych form opodatkowania.

Wybierz kody PKD

Sklasyfikuj rodzaj swojej działalności zgodnie z kodami PKD. Znajdziesz je w Internecie, dzięki czemu założenie działalności gospodarczej przez internet jest możliwe nawet dla laika.

Wybierz najlepsze  biuro rachunkowe

Każdy przedsiębiorca musi prowadzić księgi rachunkowe. Wybierz najlepsze biuro rachunkowe kierując się kryteriami, które będa dla ciebie najważniejsze. W dzisiejszych czasach najważniejsza jest jakość obsługi online. Czy na bieżąco będziesz mógł sprawdzać finanse swojej firmy w panelu biura rachunkowego? Jaki jest zakres pomocy księgowego? Zły wybór może niestety poskutkować znacznymi stratami. Księgowy musi być na bieżąco ze zmianami w prawie by móc doradzić najlepsze rozwiązania dla klienta.

Zarejestruj firmę – wypełnij wniosek CEIDG

Po ustaleniu formy prawnej, podatków i kodów PKD, można zarejestrować firmę w CEIDG. Wniosek znajdziesz na stronach internetowych.

 

Załóż konto bankowe i wyrób pieczątkę firmową

Zapoznaj się z ofertami banków i wybierz najlepsze dla siebie konto firmowe.

Dodaj komentarz